Wsparcie: Często Zadawane Pytania

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Tak. PT jest szczelnie zamknięty, aby umożliwić działanie w deszczu. Trzeba jednak uważać, ponieważ śliskie powierzchnie mogą być niebezpieczne. Należy też pamiętać, że urządzenie nie jest przystosowane do zanurzenia w wodzie. Dlatego należy unikać wystawiania PT na duże i długotrwałe opady.

Tak. Każdy sterownik InfoKey można zablokować w ustawieniach początkowych, naciskając specjalną sekwencję przycisków Można również ustawić ustawienie prędkości początkującego, ustawienie prędkości standardowej i czas "wyłączenia" w trybie gotowości. Dalsze dostosowanie jest możliwe poprzez zaprogramowanie sterownika InfoKey w fabryce Segway. Programowanie każdego kontrolera InfoKey osobno to dodatkowa usługa oferowana klientom, która może być dostarczona przez lokalnego sprzedawcę.

W celu uzyskania informacji o ubezpieczeniach, skontaktuj się ze sprzedawcą.

Tak. Wysyłka baterii Segway PT wymagają takiego oznaczenia. Wszystkie duże firmy transportowe są w stanie bezpiecznie transportować materiały niebezpieczne.

Tak. Segway ustala limity wagi dla bezpieczeństwa podróżujących i zmniejszenia ryzyka uszkodzenia. Podróżujący nie może ważyć mniej niż 45 kg. Maksymalna ładowność PT (w tym kierowca i urządzenie) wynosi 117 kg. Całkowita waga dodatkowego ładunku na kierownicy nie powinna przekraczać 4,5 kg.

Każdy autonomiczny pojazd Ninebot by Segway jest sprawdzany przez testerów przed opuszczeniem fabryki w celu upewnienia się, że spełnia normy jakości. W związku z tym na pedałach i łączeniach z pionowym słupkiem mogą występować pewne otarcia lub ślady na oponach, a odczyt odległości nie jest równy zeru (1 km - 15 km). Nie martw się, to właściwie nowy pojazd. Po prostu staramy się robić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Cieszymy się, że możemy być w kontakcie i informować o naszych aktualnościach. Prowadzimy wiele witryn w mediach społecznościowych, możesz też zarejestrować się w naszym newsletterze. Zacznij śledzić nas już dzisiaj!

Segway zawsze chętnie pracuje z entuzjastycznymi przedsiębiorcami w celu dalszej ekspansji naszej globalnej sieci dealerów i dystrybutorów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z sales@segway.eu.com

Po zaktualizowaniu oprogramowania sprzętowego włącz zasilanie pojazdu, naciśnij przycisk blokady na pilocie zdalnego sterowania i ustaw pojazd w pozycji poziomej, tj. w pozycji, która sprawia, że płyta pedałów jest równoległa do podłoża. Normalnym jest, że podczas tego ruchu pojazd wyda dźwięk alarmu. Wyprostuj pojazd i naciśnij przycisk ON na pilocie cztery razy, a następnie usłyszysz sygnał dźwiękowy. Naciśnij przycisk ograniczenia prędkości, a w ciągu od 5 do 8 sekund usłyszysz inny sygnał dźwiękowy. Zwolnij przycisk, usłyszysz trzy ciągłe sygnały dźwiękowe w ciągu około trzech sekund, oznacza to, że pojazd został skalibrowany. Musisz tylko wyłączyć i włączyć pojazd ponownie. Jedna kalibracja może nie dać efektu, w razie potrzeby spróbuj kilka razy.

① Podłącz urządzenie do aplikacji Ninebot by Segway ② Wybierz "inne ustawienia" -> "kalibracja położenia" ③ Po aktualizacji oprogramowania połóż urządzenie do góry nogami, włącz urządzenie, zaczekaj aż usłyszysz dźwięk "di-di" ④ Urządzenie zostało skalibrowane

① Podnieś pojazd nad ziemią, utrzymując go w pozycji poziomej lub pionowej. Naciśnij przycisk zasilania, światła zmienią kolor na czerwony, a pojazd wygeneruje dźwięk, który potrwa przez chwilę. ② Natychmiast naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania aż dźwięk zatrzyma się, po czym puść przycisk. ③ Sekundę później naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. Następnie światła ściemnieją z koloru czerwonego do pomarańczowego, co oznacza, że pojazd został skalibrowany.

Najlepszym sposobem czyszczenia jest użycie powietrza pod wysokim ciśnieniem. Można również użyć świeżej wody do czyszczenia powierzchni pojazdu. Uwaga: nie należy używać wody pod wysokim ciśnieniem do spryskiwania, może to spowodować uszkodzenie. Jeśli plastikowa powierzchnia Twojego pojazdu Ninebot by Segway jest porysowana, można użyć delikatnego papieru ściernego do wypolerowania zarysowania.

Musisz zdemontować oponę, zdjąć pokrywę, aby odsłonić trzy śruby, a następnie odkręcić i zdjąć oponę (z dyszą od strony wewnętrznej). Ciśnienie powietrza dla pompowania wynosi 10pa ~ 15pa (15 ~ 20PS). Ciężka waga wskazuje na napompowanie pod wysokim ciśnieniem.

Możesz utrzymywać swój Segway PT w czystości dzięki łagodnemu mydłu i wodzie. Nie należy używać myjki ciśnieniowej ani węża wysokociśnieniowego. Upewnij się, że woda znajduje się z dala od portu ładowania. Ponadto prosimy pamiętać, że nie polecamy produktów, które chronią i nabłyszczają gumę, plastik czy winyl, gdyż mogą one zmniejszyć trakcję opon i zwiększyć ryzyko upadku.

Baterie litowe o dużej pojemności ładuj po każdym użyciu i często, gdy pojazd nie jest używany. Jeśli nie zamierzasz używać pojazdu przez kilka miesięcy, przechowuj baterię, gdy jest w pełni naładowana, a następnie ładuj ją raz w miesiącu. Dla dłuższych okresów należy przechowywać w pełni naładowaną baterię i pojazd osobno, ładując baterię co trzy do sześciu miesięcy. Jeśli pojazd jest przechowywany, gdy nie jest w pełni naładowany, np. przy 50% pojemności, może się wyczerpać w ciągu 15 dni.

Twój autoryzowany dystrybutor/sprzedawca Segway dokona rejestracji Twojego urządzenia w ciągu 72 godzin od zakupu. Jeśli masz pytania dotyczące gwarancji, skontaktuj się bezpośrednio z lokalnym sprzedawcą.

Standardowe gniazda ścienne ładują baterie Segway PT. Aby w pełni naładować baterie potrzeba 8-10 godzin.

Segway PT wyczuwa przechylanie się kierującego za pomocą pięciu mikroczujników kątowych i dwóch przyspieszeniomierzy, które wykrywają kąt nachylenia Segwaya PT w stosunku do grawitacji 100 razy na sekundę. Tym sposobem równoważy się poprzez przyłożenie odpowiedniej siły w danym kierunku pochylenia. Technologia LeanSteer firmy Segway PT pomaga podróżującym przechylać się i przemieszczać z punktu A do B. Urządzenie użytkuje pomiary boczne przechyłów podróżującego wraz z kątem nachylenia platformy w celu wygenerowania przyspieszenia. Delikatnie poruszaj kierownicą i ramą LeanSteer w kierunku, w którym chcesz podróżować i poczuj reakcję Segway PT.

Na pojedynczym naładowaniu urządzenie i2 może przebyć dystans o długości 38 km, zaś x2 do 19 km. Należy pamiętać, że dystans ten może się różnić w zależności od ładunku, stylu jazdy i terenu. Ponadto akumulatory ładują się podczas jazdy w dół. Będziesz zdumiony tym, jak daleko PT może Cię zabrać.

Każdy Segway PT jest wyposażony w dwa ustawienia operacyjne, "początkujący" lub "żółwi" tryb i "standardowy". Ustawienie początkujące wynosi 13 km/h, zaś standardowe 20 km/h.

Szczegółowe instrukcje montażu można znaleźć w instrukcji obsługi.

Przy użyciu standardowego akumulatora i ładowarki trwa to od 2 do 4 godzin.

Zwykle trwa 1-3 minuty, chociaż zależy to od osoby i typu produktu. Dla niektórych może to potrwać kilka dni. Dla Ninebot by Segway ONE E+ i ONE S2 proces uczenia się potrwa dłużej. Po zakupie produktu Ninebot by Segway ważne jest, aby przed rozpoczęciem jazdy dobrze przeczytać instrukcję obsługi. Jeśli wypożyczysz produkt Ninebot by Segway, przeczytaj komunikat o bezpieczeństwie i posłuchaj trenera.

Ze względu na kursy walut, taryfy i inne podatki ceny mogą się różnić. Skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą Segway, aby omówić ceny.

Segway i Rechargable Battery Recycling Corporation zachęcają do szanowania naszego środowiska, zwracając niechciane baterie do najbliższego punktu niebezpiecznych odpadów.

① Podnieś pojazd nad ziemią, utrzymując go w pozycji poziomej lub pionowej. Naciśnij przycisk zasilania, światła zmienią kolor na czerwony, a pojazd wygeneruje dźwięk, który potrwa chwilę. ② Natychmiast naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż dźwięk się zatrzyma, po czym zwolnij przycisk. ③ Jedną sekundę później naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. Następnie światła ściemniają się z koloru czerwonego do pomarańczowego, co oznacza, że pojazd został skalibrowany.

Przepisy różnią się w zależności od kraju. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą.

Istnieją pewne problemy, które można rozwiązać samodzielnie przed skontaktowaniem się z autoryzowanym sprzedawcą lub dystrybutorem. Szczegółowe informacje można znaleźć w podręczniku użytkowania.

① Poznaj i przestrzegaj lokalnych przepisów prawnych. ② Przed przystąpieniem do jazdy należy założyć ubiór ochronny, w tym kask, ochraniacze na dłonie, łokcie i kolana. ③ Przed jazdą upewnij się, że bateria jest naładowana na co najmniej 60%, aby uniknąć utraty zasilania. ④ Przed jazdą upewnij się, że nic nie pogarsza Twojej równowagi. Proszę nie jeździć po wypiciu alkoholu. ⑤ Uważaj dokąd jedziesz. Upewnij się, że na drodze nie ma pęknięć, spadów większych niż 20 stopni, otworów o głębokości powyżej 3 cm lub innych warunków stwarzających zagrożenie. ⑥ Kobiety w ciąży, pacjenci z chorobami serca i osoby, które nie mogą chodzić po schodach bez pomocy nie powinny jeździć. Produkt Ninebot by Segway jest pojazdem jednoosobowym, w tym samym czasie nie powinny jeździć na nim dwie lub więcej osób. Ponadto dzieci poniżej 14 roku życia powinny jeździć tylko pod nadzorem opiekunów.

Jest to alarm o niskim poziomie baterii. Przestań używać pojazdu, gdy pojemność osiągnie poziom 2 lub 3 w normalnych warunkach użytkowania i naładuj akumulator tak szybko, jak to możliwe. Alarm zostanie zatrzymany, gdy bateria jest w pełni naładowana.

Nowy pojazd należy ładować przez 2-3 godziny w przypadku pierwszego ładowania. Sprawdź stan wskaźnika ładowarki. Podczas ładowania jet on czerwony, zaś po pełnym naładowaniu staje się zielony.

Produkt firmy Ninebot by Segway jest popularnym narzędziem transportu technologicznego i alternatywą dla chodzenia. Może on wykonać obrót o 360° i poruszać się w bardzo małych przestrzeniach, w przeciwieństwie do roweru elektrycznego.

Kontroler InfoKey controller jest kluczem i deską rozdzielczą urządzenia. Każdy z nich jest unikatowo zaprogramowany, aby uruchomić i zablokować określony Segway PT. Zapewnia również informacje w czasie rzeczywistym na temat żywotności baterii, prędkości i wydajności systemu. Dodatkowo posiada system zabezpieczający, aby zniechęcić kogoś do manipulowania urządzeniem, gdy trzeba je zostawić zaparkowanym. Funkcja zabezpieczająca jest przeznaczona do użytku, gdy znajduje się na obszarze ogólnym i może odpowiadać na alarm.

Spróbuj użyć innego telefonu, aby połączyć się z urządzeniem. Jeśli nadal się wyświetli kod błędu 51, należy wymienić baterię. Jeśli kod błędu 51 nie pokazuje się w innym telefonie, zaleca się pobranie i zainstalowanie aplikacji Ninebot by Segway.

Stań za Segway PT i podnieś tylną krawędź prawego podkładu, aby odsłonić etykietę z kodem kreskowym. Znajdziesz tam 12-cyfrowy numer wydrukowany bezpośrednio na podstawie urządzenia. Pamiętaj, aby go zapisać i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

① Jeśli jedziesz za szybko, pojazd uruchomi alarm i przechyli się do tyłu podczas hamowania. ② Pojazd ma ogranicznik prędkości. Sprawdź, czy na ekranie wyświetlacza znajduje się przycisk ograniczenia prędkości. Jeśli tak, naciśnij przycisk ograniczenia prędkości po prawej stronie pilota, aby je anulować. Możesz też zablokować pojazd, gdy zobaczysz na wyświetlaczu ograniczenie prędkości, a następnie możesz nacisnąć lewy i prawy klawisz na pilocie, aby wyregulować pojazd - maksymalna prędkość wynosi 20 km/h. ③ Pojazd musi być ponownie skalibrowany. ④ Niski poziom baterii.

Kilka przewoźników masowych ma określone przepisy dotyczące podróży z Segway PT. Niektórzy traktują go jako bagaż lub urządzenie wspomające, inni nie. Ogólnie baterie litowo-jonowe w Segway i2 SE i x2 SE są uważane za materiały niebezpiecznie i nie są dozwolone w komercyjnych pasażerskich liniach lotniczych. Nadal można wysyłać Segway PT w dowolne miejsce transportem lądowym. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lokalnym dostawcą usług tranzytowych.